shareSdílet
remove_red_eyeSledovat
Adresa ankety pro sdílení:

Komentáře

send

Celkem 12 komentářů.

Papetua
more_vert
Ani jedno, svoboda slova, demokracie, uvědomění, informovanost a vzdělání populace, příroda, zdravá strava
thumb_up0thumb_down0Odpovědět2 r
Vlasta Nec
more_vert
A proč po nás pořád někdo chce, abysme si vybírali jestli USA nebo Rusko? Co být takhle být jednou sami sebou a být nezávislí mocnostech?!
thumb_up0thumb_down0Odpovědět3 r
Michaela Staňková
more_vert
Celkem snadná volba. Amerika nás nikdy neokupovala, na rozdíl od Ruska/SSSR. Nic není černobílé ani ideální, ale k Americe/USA máme blíž a lepší vztahy.
thumb_up2thumb_down1Odpovědět3 r
Veronika J.H.
more_vert
Proč máme k Americe blíž a v jakém smyslu? SSSR nás neokupovala,v roce 1968 to byla spojenecká vojska Varšavské smlouvy a po roce 1968 byly se souhlasem tehdejší vlády sovětské jednotky "dočasně " umístěny na našem území. Jinak blíž máme ke slovanským národům,jelikož jsme Slované a ne k anglosaským.
thumb_up0thumb_down0Odpovědět3 r
Mirabenarrow_right_alt Veronika J.H.
more_vert
USA má daleko větší zásluhy na vzniku samostatného Československa v roce 1918, než SSSR. USA naše území nikdy neokupovaly, SSSR ano. Kdo tvrdí opak, tak si lže sám sobě do kapsy. Každý školák přece ví, který stát měl v rámci Varšavské smlouvy největší slovo, a představitelé kterého státu o okupaci rozhodli. Ta blízkost je také relativní, z genetického hlediska jsou skutečně Slované asi jen třetina zde žijícího obyvatelstva. Z hlediska historie máme rozhodně blíže k Německu, Rakousku, Maďarsku nebo Polsku, než k Rusku. Tak možná snad nějaké kulturní aspekty, ale i ty naráží na to, že v Rusku převažuje pravoslaví, zatímco česká kultura byla postavena na katolických základech. Ještě k tomu zprofanovanému slovanství, už K. H. Borovský prohlásil: "Rusové rádi nazývají vše ruské slovanským, aby pak mohli nazvat vše slovanské ruským."
thumb_up1thumb_down0Odpovědět3 r
Miky
more_vert
Američtí demokraté se vybarvují jako váleční jestřábi. Američtí 'jestřábi' maří mírová jednání o Ukrajině Všichni američtí prezidenti od války patří před soud jako váleční zločinci, soudí senátor Aktuálně prý „pracují“ na Merkelové .Američtí jestřábové si nepřejí zlepšení vztahů s Ruskem. Na vstřícné signály Donalda Trumpa vůči Rusku však reagovaly podrážděně konzervativní kruhy v americké administrativě. Američtí „jestřábi“ mají radost ze sporů mezi USA a Ruskem a u nás? Štětina troubí do války, ale život za Ukrajinu by nepoložil. Nikdo soudný si nemůže myslet, že bychom válku s Ruskem vyhráli. Jste váleční štváči, kam vstoupí NATO, tam sto let tráva neroste. A kolik procent byste měl z prodeje zbraní na Ukrajinu, pane Kalousku? . Vyhledejte si dokumenty na serverech, ale nejen našich ale i cizích. Nejsem sympatizant Ruska, Číny natož USA . Prožil jsem 68 rok a to mi stačí. Až se budete dívat do hlavně ostře nabytého samopalu tak změníte názor. Jsem Čech a tím taky zůstan
thumb_up3thumb_down2Odpovědět3 r
volicano
more_vert
Přesné, proč nám musí neustále čouhat boty z něčí ř!ti.
thumb_up1thumb_down0Odpovědět3 r
Miky
more_vert
Ušáky může mít rád jedině magor a ještě k tomu dva nesvéprávný
thumb_up3thumb_down1Odpovědět3 r
Miraben
more_vert
To samé mohu říct i já o těch, co tíhnou k Rusku :)
thumb_up2thumb_down2Odpovědět3 r
Bolek
more_vert
Rusko může mít rad snad jedině magor a ještě nesvéprávný ....
thumb_up3thumb_down2Odpovědět3 r
Mirek Veselý
more_vert
Je to tak. Bohužel lidi pořád jedou v tom duchu vítězství Sovětského svazu nad Německem a zlí imperialisté z Wallstreetu zatím číhají v křoví... 😀
thumb_up4thumb_down2Odpovědět3 r

Podobné ankety

update 3 rperson 32comment 1
update 3 rperson 28comment 1
update 2 rperson 14comment 3
update 2 rperson 12comment 0
update 3 rperson 10comment 0
Probíhá hlasování, prosíme, čekejte.
add