shareSdílet
remove_red_eyeSledovat
Adresa ankety pro sdílení:

Komentáře

send

Celkem 3 komentářů.

Michal Doubrava
more_vert
Tak pokud bereme druhou světovou válku jako globální konflikt, kde spojenci stojí nejen proti nacistickému Německu, ale taky proti Japonsku, pak je jasnou vítěznou silou především USA.
thumb_up3thumb_down1Odpovědět3 r
arci
more_vert
Proboha kdo tady může hlasovat že největší zásluhu má USA??? Tyhle blbosti vás dnes učí ve škole??? Já nezpochybnuji významnou úlohu spojeneckých sil západu,ale uvědomte si že ustupováním Hitlerovi a hozením přes palubu naší republiky válku také zavinili.Usa jen čekalo jak se to bude vyvíjet a ke komu se přidat a Americké banky financovaly obě strany.Nelze vyvrátit že Rusko neslo 90% tíhy této války a má také 90% podíl na porážce Německa.Co se dělo po válce je jiná věc ale válka jako taková přinesla největší oběti na Ruské straně.Směšné ztráty Americkýh vojsk se s tím nedají srovnat.Přestanme už předělávat dějiny a lhát mladým ve školách.
thumb_up4thumb_down2Odpovědět3 r
Miraben
more_vert
90% podíl SSSR na porážce Německa? K tomu číslu jste došel jak? Přinejmenším nutno uznat, že bez zapojení USA do války by byly sovětské ztráty o poznání větší a válka delší.
thumb_up2thumb_down1Odpovědět3 r

Podobné ankety

update 3 rperson 19comment 2
update 3 rperson 14comment 0
update 3 rperson 78comment 12
update 3 rperson 32comment 1
Probíhá hlasování, prosíme, čekejte.
add