FAQ - často kladené dotazy

Základní

K čemu je ihlas.cz?

ihlas.cz je český anketní server. Můžete zde hlasovat v uživatelských anketách a také vytvářet vlastní ankety. Ankety je možné vytvářet veřejné i neveřejné. ihlas.cz nyní navíc umožňuje sledovat vývoj anket v čase a filtrovat hlasy podle věku a pohlaví respondentů. Všechny výsledky hlasování lze kdykoliv exportovat do formátu MS Excel (*.XLS). Cílem ihlas.cz je být seriózním snadno použitelným anketním serverem pro široké spektrum témat.

Můžu na ihlas.cz svobodně vyjádřit svůj názor?

Ano, to je hlavním posláním serveru ihlas.cz! Pro podrobnější informace doporučujeme přečíst si podmínky použití.

Ankety

Je nějak omezen počet anket, které si mohu vytvořit?

Není, můžete si vytvořit, kolik anket chcete.

Chci vytvořit soukromou anketu, aby nebyla dohledatelná a hlasovali jenom lidi, kterým dám odkaz. Jde to nějak?

Ano. Stačí při tvorbě ankety v sekci soukromí vybrat volbu "Neveřejná anketa". Taková anketa se pak nikde na ihlas.cz nezobrazuje a hlasují jen lidé, kterým dáte odkaz.

Mohu hlasovat v každé anketě, kterou na ihlas.cz najdu?

Ano.

Co uděláte s anketou, kterou nahlásím?

Zabýváme se každým hlášením a nahlášenou anketu prověříme. Pokud dojdeme k závěru, že anketa porušuje podmínky použití, bude odstraněna a její autor uvědoměn.

Hlasování

Když chci hlasovat, musím být přihlášen?

Ano. Toto je změna oproti předchozí verzi webu ihlas.cz, která přináší nové funkce i lepší zabezpečení.

V anketě jsem hlasoval několikrát. Jak je to možné?

V každé anketě je možné hlasovat jen jednou, ale volbu lze kdykoliv změnit. Počet hlasujících se zvýší o jedničku jen při prvním hlasování, ale jakákoli vaše další změna volby se ukládá pro potřeby zaznamenání vývoje ankety v čase. To je jedno ze zásadních vylepšení - možnost sledovat vývoj ankety v čase!

Jakou mám záruku, že s hlasy v anketách není uměle manipulováno?

Teoreticky se dá samozřejmě zfalšovat úplně všechno. Náš hlasovací systém je nicméně navržen tak, že počty hlasů nejsou ukládány jako pouhá čísla, která by se dala snadno měnit, ale jsou souhrnem nezávislých záznamů zaručujících autentičnost každého hlasu. Autorům anket, které dosáhly alespoň 1000 hlasů, navíc nabízíme možnost si v případě pochybností vyžádat hlasovací záznamy. Ty obsahují anonymizovaný seznam technických detailů všech hlasů ankety.

Registrace

Co uděláte s mou mailovou adresou? Je u vás v bezpečí? Nesdílíte jí s někým dalším?

Ne, nikdy! Ochranu osobních údajů bereme velmi vážně. Úplný dokument týkající se nakládání s osobními údaji na webu ihlas.cz si můžete přečíst na stránce Ochrana osobních údajů.


add