Co všechno umí ihlas.cz?

Historie hlasování

Při každém hlasování v anketě se k hlasu přidává informace o aktuálním času a datu. U anket, které jsou starší než jeden týden, lze procházet vývoj hlasů u jednotlivých odpovědí po týdnech.

Statistiky

Každý uživatel v rámci počáteční registrace vyplňuje rok narození a pohlaví. Díky tomu je možné u anket filtrovat odpovědi podle věku a pohlaví. Nakládání s těmito i dalšími osobními údaji na ihlas.cz je rozebráno v dokumentu Ochrana soukromí.

Návrhy úprav anket mezi uživateli

Snadno může dojít k situaci, že respondentovi v anketě chybí nějaká odpověď, která by tam podle něj měla být. V takovém případě je možné autorovi ankety navrhnout změny v anketě. Díky automatizovanému mechanizmu se návrh dostane k autorovi ankety a ten může úpravu provést nebo zamítnout jedním kliknutím.

Možnost změnit názor

Občas se stane, že po nějakém čase respondent změní na určitou věc názor a chtěl by hlasovat v anketě jinak než dříve. To není žádný problém. V každé anketě je možné hlasovat opakovaně. Při opakovaném hlasování se již celkový počet hlasujících nezvyšuje a pouze se zaznamenává změna hlasu od aktuálního týdne. Tento mechanizmus zajišťuje, že celkové statistiky ankety zůstávají správné. Změna hlasu je zaznamenána do historie hlasů.

Hlasování "naslepo"

Autor ankety může při tvorbě ankety zvolit hlasování "naslepo", což znamená, že při hlasování nejsou průběžné výsledky (počty hlasů u odpovědí) k dispozici a zobrazí se až po ukončení ankety.

Export dat do excelovského formátu (XLS)

Pro usnadnění dalšího zpracování výsledků ankety lze provést export dat. Uživatel si tak může vygenerovat XLS soubor s aktuálními výsledky ankety a dál s nimi pracovat například v tabulkovém procesoru MS Excel.

Neveřejné ankety

Kromě veřejných anket, které jsou dohledatelné v žebříčcích, kategoriích a vyhledávání, lze vytvářet i tzv. NEVEŘEJNÉ ankety, které jsou dostupné jen přes unikátní URL a nelze je nijak vyhledat. Unikátní URL adresa anketa je známá pouze autorovi, který pak rozhoduje, komu odkaz poskytne a komu ne. Neveřejné ankety poskytují soukromí například v případech, kdy autor požaduje jen respondenty, které si sám přivede.

Anonymita

Uživatelé serveru ihlas.cz se navzájem nemají možnost dozvědět, jak který v konkrétní anketě hlasoval.

Notifikace

O všech důležitých momentech souvisejících s hlasováním a provozem anket jsou uživatelé informování jak prostřednictím notifikačních e-mailů tak přímo na horní liště (symbol zvonečku). Nastavení notifikací lze upravovat v uživatelském účtu.

add