Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací Rozumím
Ankety a hlasováníAnkety a hlasování

Měla by být amnestie na dlouhodobé exekuce

Autor: Karel Hospodářský

České domácnosti se utápí v dluzích, které dosahují 1,3 bilionu korun, což je téměř tolik kolik představuje státní dluh (1,6 bilionu). Mnoho lidí má navíc problém s jejich splácením, takže exekutoři mají žně. Loni provedli 782 exekucí. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán přišel s poměrně radikálním řešením. Navrhuje úplné odpuštění dluhu těm největším dlužníkům.pomohla by amnestie na exekuce?

Nelze hlasovatANO -důvod
7 hlasů
58.3 %
Nelze hlasovatNE-důvod
4 hlasů
33.3 %
Nelze hlasovatVŮBEC NE-důvod
1 hlasů
8.3 %
Nelze hlasovatčástečně ano-důvod
0 hlasů
0.0 %

Platnost ankety vypršela. Nelze hlasovat.

Celkem hlasovalo: 12 lidí

DYSO.CZ

Tvorba aplikace pro počítače i mobily na přání.

Zina
13.03.18 07:03:06

Hlavu a patu mají názory DJ Luba a kéž by našly oporu v zákoně , o čmž vážně pochybuji . Justice ( kam bohužel patří i exekutoři) si přece neodřízné pramen , kudy jim přitékají miliony . Hádejte která strana má na tento bordel recept ? Pomůcka - Piráti , i když si na to hrají , to opravdu nejsou ...

Anna
12.03.18 14:21:34

Kdyby na to byla amnestie, tak kdo by to zaplatil? Určitě, jako vždy, stát. Mělo by se to řešit individuálně. Když si někdo nabral půjčky s vědomím, že je nebude schopen platit, tak proč mu je odpouštět? Měly by se stanovit maximální poplatky a nenechávat možnost lichvě.

DJ Lubo
11.03.18 18:56:54

Jsem pro státní registr půjček, kde by platila tato jednoduchá pravidla: 1) půjčka, která není v registru, není platná; 2) půjčka a veškeré informace o ní (splatnost, úroky, výše splátek, počet zbývajících splátek apod.), jsou zveřejněny pouze státu, konkrétnímu věřiteli a konkrétnímu dlužníkoví; 3) dlužník může splácet prostřednictvím státu - tím by se omezilo riziko, že věřitel neodepíše část splaceného dluhu; 4) stát může dle statistik mnohem snadněji regulovat lichvu, omezovat uplácení a praní špinavých peněz.

Lucie
11.03.18 15:24:36

Jsem pro zestátnění exekutorů . Kauza Podkonický na TV Barrandov hovoří za vše. Určitě amnestovat ty nešťastníky , které podobné hyeny dostali do neřešitelné životní situace . Zaměřit se hlavně na mladé rodiny a důchodce. Jediná strana , která toto požaduje je SPD , které jsem hrdý volič.


Jméno:


Komentář: